Ostravské Šupinky 2015

30. ročník

Oblastní a krajská postupová přehlídka dětských divadelních souborů 

v rámci 44. ročníku celostátní přehlídky DĚTSKÁ SCÉNA 2015 

ve Svitavách.

 

Krajská postupová přehlídka Ostravské Šupinky

18. dubna 2015 - Kulturní dům Ostrava-Michálkovice

Program přehlídky:

9.00 hodin ZUŠ Karviná - Poděsíci: ACH, TA KROPENATÁ!
9.40 hodin ZUŠ Karviná - Zlobidla: NA BAREVNÉ NITI
10.20 hodin ZŠ Karviná - Šesťáci: BAJKY
10.50 hodin

ZŠ Komenského Nový Jičín - Rebelové: LÁSKA PŘES ULICI

11.30 hodin

ZŠ Tyršova Nový Jičín - Fantazie ml.: KRTEK

13.10 hodin

ZŠ Tyršova Nový Jičín – Fantazie: PETRUCHA

14.05 hodin

ZŠ Český Těšín - BUM TRACH: Z kozi dupy trómba czyli Jak szeł kreplik do świata

14.40 hodin

SVČ Opava - DDS Jitřenka: ŠŤASTNÝ SKŘÍTEK

15.45 hodin

SVČ Opava - DDS Štěkalo: PASÁČEK VEPŘŮ

17.15 hodin VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ A VÍTĚZE PŘEHLÍDKY
 
VÝSLEDKY KRAJSKÉ PŘEHLÍDKY OŠ2015:

Do celostátního kola nebyl nominován ani doporučen žádný soubor.

Ocenění:

Zlobidla - ZUŠ Karviná: Za hravý přístup k inscenaci

Šesťáci - ZŠ Karviná: Za vhodný výběr textu a otevření cesty ke scénickému uchopení verše

Fantazie mladší - Nový Jičín: Za autorský počin a za cílené rozvíjení dovedností dětí

Fantazie starší - Nový Jičín: Za vhodný výběr předlohy a její převedení do jevištní podoby

Bum Trach - Český Těšín: Za vhodnost divadelních prostředků vzhledem k předloze

Jitřenka - Opava: Za zvukový plán inscenace

Štěkadlo - Opava: Za kvalitní mluvní projev

 

Odborná porota:  Eva Polzerová, Hana Cisovská, Žaneta Kaňová

Vstupné: 40 Kč na celou přehlídku, děti zdarma

propozice přehlídky | příhláška na přehlídku  | 
příloha č. 1 k přihlášce příloha č. 2 k přihlášce
 
 
 
 

Oblastní postupová přehlídka Ostravské Šupinky

7. března 2015 - Kulturní dům Ostrava-Michálkovice

Program přehlídky:

9.00 hodin Dětské studio DLO Ostrava: DLOUHÁ CHVÍLE
9.45 hodin ZUŠ Karviná - Poděsíci: ACH, TA KROPENATÁ!
10.25 hodin ZUŠ Karviná - Zlobidla: NA BAREVNÉ NITI
11.05 hodin ZUŠ Krnov - Kamarádky: NEJVĚTŠÍ KAMARÁDKY
NA ŽIVOT I NA SMRT
11.30 hodin ZŠ Soběšovice: THE SPACE RESTAURANT

 

VÝSLEDKY OBLASTNÍ PŘEHLÍDKY OŠ2015:

Nominace do krajského kola: ZUŠ Karviná - Zlobidla: Na barevné niti

Doporučení do krajského kola: ZUŠ Karviná - Poděsíci: Ach ta Kropenatá!

Ocenění:

ZŠ Soběšovice - Za pedagogický přístup k výuce angličtiny (škola hrou)

Martina Czyžová - Za výrazný herecký projev ve hře Na barevné niti

Jiří Semančík - Za výrazný herecký projev ve hře Na barevné niti

 
Odborná porota:  Jana Vozáriková, Saša Rychecký, René Šmotek

Vstupné: 40 Kč na celou přehlídku, děti zdarma

propozice přehlídky | příhláška na přehlídku  | 

příloha č.1 k přihlášce příloha č.2 k přihlášce